Deka z keramických vláken

Deka z keramických vláken

Deka z keramických vláken (deka z hliníkového silikátového vlákna), běžně označovaná jako rohož z hliníkového silikátového vlákna, je vyrobena z primární suroviny žáruvzdorného nefritu.

● Vysoká teplotní odolnost a dobrý izolační výkon.
● Lehký s dobrou stabilitou.
● Vynikající pohltivost zvuku a izolační vlastnosti.
● Dobré elektrické izolační vlastnosti.
Odeslat dotaz
Popis
7782bcb9-dfe6-4315-80ee-9db02f0295c4001

Zavedení

 

Žáruvzdorná vláknitá přikrývka je lehký tepelně izolační materiál vyrobený ze žáruvzdorných vláken (jako je oxid hlinitý, oxid křemičitý atd.) prostřednictvím procesů, jako je tvorba vláken, mykání a jehlování. Vyznačuje se nízkou tepelnou vodivostí, odolností proti tepelným šokům a snadnou zpracovatelností.

S komplexními výhodami, jako je bytílehké, tenké, pevné a cenově výhodnéPřikrývky z žáruvzdorných vláken se staly základními materiály pro energeticky úsporné modernizace ve vysokoteplotních průmyslových odvětvích. Technologické inovace nadále podporují zelenou a inteligentní transformaci v odvětvích, jako je ocel, sklo a energetika.

 

Výhoda

 

 

Vysoce účinná tepelná izolace a nízká hmotnost

Tepelná vodivost je pouze 1/5 až 1/10 tepelné vodivosti tradičních žáruvzdorných cihel (např. deka z keramických vláken má tepelnou vodivost 0,2 W/(m·K) při 800 stupních, zatímco cihly s vysokým obsahem oxidu hlinitého dosahují 1,5 W/(m·K)). To může snížit teplotu stěn pece o 50–100 stupňů a snížit tepelné ztráty o více než 30 %.

Při hustotě 80–300 kg/m³ (žáruvzdorné cihly: 2000–2800 kg/m³) je hmotnost zařízení snížena o 70–80 %, čímž se minimalizuje zatížení ocelových konstrukcí.

 

 

Odolnost proti tepelnému šoku a chemická stabilita

Odolá náhlým změnám teploty až o 1000 stupňů bez praskání (konvenční žáruvzdorné materiály obvykle odolávají pouze 300–500 stupňům), díky čemuž jsou vhodné pro pece s častými start-stopy.

Odolává kyselým a zásaditým plynům (např. SO₂, HCl) a vydrží 2–3krát déle než žáruvzdorné cihly ve spalovnách odpadu.

 

 

Snadná konstrukce a rozšířená funkčnost

Lze instalovat lepením, šitím nebo kotvením, s účinností stavby více než 5krát vyšší než u zdiva ze žáruvzdorných cihel.

S povrchovým antioxidačním povlakem (např. ZrO₂) jeho životnost přesahuje 5 let v 1400 stupních oxidačních atmosfér.

 
Zinfon Refractory Technology Co., Ltd.
 

Poskytujeme komplexní služby od technických konzultací po návrh, výrobu a poprodejní podporu.

1
Přímý výrobce
2
Tovární ceny
3
Prémiová služba
4
Možnost přizpůsobení

Suroviny

Ordinary Type (Al₂O₃ + SiO₂ content >96%): Primárně vyrobeno z bauxitu a siliky, s maximální provozní teplotou 1000 stupňů.

High-Purity Type (Al₂O₃ >45%, SiO₂ >50%): Používá vysoce čisté suroviny, vhodné pro čisté vysokoteplotní aplikace, jako jsou přesné keramické slinovací pece.

 

Fyzikální a chemické specifikace

 

Značka/Vlastnosti

ZF-ST-BL

ZF-HA-BL

ZF-HZ-BL

Specifikace Teplota (stupeň)

1260

1360

1430

Pracovní teplota (stupně)

1050

1200

1350

Objemová hmotnost (kg/m³)

96
128

96
160

96
160

Trvalá lineární změna (%)

-3
1000 stupňů

-3
1250 stupňů

-3
1350 stupňů

Tepelná vodivost

0,09 (400 stupňů)
0,176 (800 stupňů)

0,132 (600 stupňů)
0,22 (1000 stupňů)

0,76 (600 stupňů)
0,22 (1000 stupňů)

Pevnost v tahu (MPa)

0.05

0.06

0.06

Chemické složení (%)

Al203

44

52

34

Al203+Si02

96

99

–

Al203+Si02+ZrO2

–

–

99

ZrO₂

–

–

15-17

Fe203

<1

0.2

0.2

Na2O+K2O

Menší nebo rovno 0,5

0.2

0.2

 

Proces

 

Příprava suroviny→tvorba taveniny→sběr vláken→jehlování→dodatečná úprava→řezání a balení

I. Příprava surovin

Výběr a proporce surovin

Hlavní materiály: Bauxit s vysokým obsahem oxidu hlinitého (Al₂O₃ 45 %–60 %), oxid křemičitý (SiO₂ 30 %–50 %), zirkonový písek (ZrO₂ 10 %–20 % pro špičkové produkty).

Aditiva: Borax (tavidlo), škrob/oxid křemičitý (pojivo) a vodoodpudivý (pro výrobky odolné proti vlhkosti).

Předúprava surovin

Zdrcující: Suroviny jsou rozdrceny na částice<5 mm using jaw and hammer crushers.

Broušení: Rozemlete pomocí kulového mlýna na větší nebo rovnou 200 mesh pro rovnoměrné složení (odchylka přísady<±0.5%).

 

 

Ap6cAv3xRvSyUM9iyBnqqA001

II. Proces taveniny na vlákno

Tavení při vysoké teplotě

Suroviny se zahřívají na 1800–2200 stupňů v elektrických tavicích pecích (např. třífázové obloukové nebo plazmové pece), aby se vytvořila stejnoměrná roztavená fáze.

Tvorba vláken (dvě hlavní metody)

Metoda foukání: Na roztavený proud je rozstřikován vysokotlaký vzduch (0,5–1,0 MPa), aby se rozštěpil na vlákna o průměru 2–5 μm.

Výhody: Jednoduché vybavení, nízká cena; délka vlákna 0,5–10 cm; vhodné pro standardní průmyslové přikrývky.

Metoda odstředivého zvlákňování: Roztavený materiál vstupuje do vysokorychlostního rotačního kotouče (10 000–15 000 ot./min.) a je vyhazován odstředivou silou.

Výhody: Produces finer fibers (1–3 μm) with a high aspect ratio (>1000), což má za následek o 30 % vyšší pevnost přikrývky – ideální pro špičkové produkty.

 

Porovnání parametrů procesu

 

Parametry

Metoda foukání

Metoda odstředivého zvlákňování

Průměrný průměr vlákna

3-5μm

1-3μm

L/D poměr

500-1000

>1000

Pevnost v tahu

50-80N/50mm

80-120N/50mm

Obsah struskové koule

10%-15%

5%-10%

Tepelná vodivost (800 stupňů)

0.18-0.22W/(m·K)

0.15-0.18W/(m·K)

Oblast použití

Obecná průmyslová pec, izolace potrubí

Vyzdívky vysokoteplotních pecí, letecká izolace

III. Sběr a vypořádání vláken

Komora na sběr bavlny

Vytvořená vlákna jsou unášena prouděním vzduchu do komory a ukládána na síťový pás pod podtlakem (-500 až -1000 Pa), čímž se vytvoří bavlněná vrstva.

Klíčové ovládací prvky: Rychlost proudění vzduchu 0,5–1,5 m/s zajišťuje náhodné rozložení vláken (orientace<15%) to avoid anisotropy.

Předběžná úprava jehlováním

Plisování: Mechanicky plisované pro zvýšení nadýchanosti (snížení objemové hmotnosti o 10–20 %) a zlepšení izolace.

Předzhutnění: Vrstva bavlny je při přípravě na vpichování zhutněna na 50–70 % cílové hustoty.

 

IV. Jehlování

Proces vpichování

Hustota vpichování: 20–50 jehel/cm²

(20–30 pro běžné přikrývky; 40–50 pro vysoce pevné přikrývky)

Hloubka vpichování: 10–20 mm

(Příliš hluboké může lámat vlákna; příliš mělké snižuje pevnost spojení)

Zařízení: Vícekanálové jehlovací stroje (3–5 stupňů), s postupným zvyšováním hustoty jehel pro zvýšení pevnosti potahu.

Optimalizace výkonu

Příčná výztuž: Cross-needling or adding transverse fibers increases tensile strength by 50% (longitudinal >80 N/50 mm; transverse >40 N/50 mm).

Ovládání tloušťky: Přesnosti ±0,5 mm je dosaženo nastavením vpichovacího tlaku a rychlosti pásu (standardní tloušťka: 5–50 mm).

 

V. Po ošetření

Vysokoteplotní slinování (volitelné)

Zahřívá se na 900–1100 stupňů po dobu 2–4 hodin, aby se spálila organická pojiva (např. škrob) a vyvolala se krystalizace mullitu, čímž se zlepší stabilita při vysokých teplotách.

Povrchová úprava

Povlak: Nástřik s povlaky odolnými vůči vysokým teplotám (např. ZrO₂, Al₂O₃) za účelem vytvoření vrstvy odolné proti oxidaci, zvyšující teplotní toleranci o 100–200 stupňů.

Složená vrstva: Laminated with aluminum foil or stainless steel mesh to enhance reflectivity (>85%) nebo mechanická pevnost.

 

VI. Řezání a balení

Střih na velikost

Automatizované řezací stroje (laserové nebo mechanické nože) poskytují přesnost ±1 mm.

Standardní šířky: 610 mm / 1220 mm

Standardní délky: 10–50 m

Balení a skladování

Balení odolné proti vlhkosti: PE fólie + tkaný sáček; obsah vlhkosti<1%

(Skladujte v suchém prostředí s relativní vlhkostí<60%)

Kompresní balení: Objem komprimovaný na 30–50 % původní velikosti

(Rebound rate >95 %, obnoví se do 24 hodin po vybalení)

u19386361523727372957fm253fmtautoapp138fJPEG001
u22521121932866752275fm253fmtautoapp138fJPEG001
u40949371573521472731fm253fmtautoapp138fJPEG001

Aplikace

 

 

Hutní průmysl

Tepelná izolace stěn pecí ve vysokých pecích, horkých vysokých pecích a ohřívacích pecích snižuje tepelné ztráty a zlepšuje účinnost.

Používá se v pánvích a mezipánvích pro udržení teploty roztavené oceli a zlepšení kvality odlévání.

 

 

Petrochemický a chemický průmysl

Používá se v krakovacích pecích, reaktorech a potrubích k blokování přenosu tepla a ochraně před vysokoteplotními médii.

Izoluje chemické pece a spalovny proti korozivním plynům a prodlužuje životnost zařízení.

 

 

Energetický průmysl

Izoluje stěny kotlů a kouřovody v elektrárnách pro snížení rozptylu tepla a hmotnosti zařízení.

Obaluje turbíny a vysokoteplotní potrubí, aby se snížily energetické ztráty a zvýšila bezpečnost.

 

 

Pece a zařízení na tepelné zpracování

Používá se za žáruvzdornými cihlami v keramických a žáruvzdorných pecích, snižuje teplotu vnějších stěn o 50–80 stupňů a spotřebu energie o 15–20 %.

Izoluje střechy a stěny sklářských pecí, zabraňuje tepelným ztrátám a praskání v prostředí s kolísající teplotou.

 

 

Stavební požární ochrana a tepelná izolace

Používá se v protipožárních přepážkách a kabelových šachtách ve výškových budovách díky své nehořlavosti (požární odolnost do 1000–1400 stupňů).

Poskytuje lehkou izolaci pro průmyslové budovy a chladírenské sklady.

 

 

Výroba strojů

Izoluje vysokoteplotní součásti motoru (např. výfukové potrubí) pro zlepšení tepelné stability.

Snižuje tepelné ztráty v kovacích a licích formách a prodlužuje životnost.

 

 

Letectví a vojenství

Poskytuje tepelnou ochranu raketovým motorům a hlavicím raket během vysokorychlostního letu.

Ohnivzdorné prostory motorů letadel pro zajištění bezpečnosti letu.

 

 

Zařízení na ochranu životního prostředí

Používá se na vyzdívky spaloven a pecí na zpracování nebezpečného odpadu pro tepelnou izolaci a odolnost proti korozi.

Izoluje vysokoteplotní potrubí v odsiřovacích a denitrifikačních systémech.

 

 

Nový energetický sektor

Izoluje solární kolektory a vysokoteplotní systémy akumulace energie a zlepšuje tepelnou účinnost.

Poskytuje izolaci pro sady palivových článků a zajišťuje stabilní reakční podmínky.

 

 

Lodní a námořní inženýrství

Izoluje lodní kotle a parní potrubí pro snížení hmotnosti a ochranu konstrukce kabiny před vysokými teplotami.

 

 

Elektronika a polovodiče

Používá se v zařízeních pro zpracování polovodičů (např. difúzní a žíhací pece) k udržení přesné regulace teploty.

 

 

Požární ochranné pomůcky

Slouží jako nosný materiál pro vysokoteplotní ochranné oděvy a požární závěsy pro hasiče a hutnické pracovníky.

 

u16312004972507507314fm253fmtautoapp138fJPEG
u1117622344251602243fm253fmtautoapp138fJPEG
u5407898932639550410fm253fmtautoapp138fJPEG
u22521121932866752275fm253fmtautoapp138fJPEG
 

 

 

 

Populární Tagy: přikrývka z keramických vláken, Čína výrobci přikrývek z keramických vláken, dodavatelé, továrna